Sporty ekstremalne dla wszystkich miłośników oceanów

Ekstremalne sporty dla miłośników podróży

Niewątpliwie każdy fan wrażeń latem zastanawia się nad tym, co zrobić aby otrzymać zastrzyk swojego ulubionego hormonu. Jednym ze sposobów na letnie spełnienie się w ekstremalnych sportach jest niewątpliwie kitesurfing.

Kitesurfing jest to sport, gdzie będąc ciągniętym na wyciągu, za łodzią lub na latawcu płyniemy na desce, wykonując spektakularne ewolucje. Ażeby zacząć przygodę z tym sportem, możemy zapisać się na zajęcia dla początkujących. W nieco większych miastach leżących przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, często znajdziemy odpowiednie szkółki. Naukę na początku zaczyna się na specjalnych wyciągach, dzięki równej prędkości poruszania się na nich, to najprostszy sposób na wyuczenie się podstawowych zdolności. Na samym początku nikt nas nie zmusza, ażeby odwiedzić profesjonalny sklep ze wyposażeniem do kitesurfingu, będziemy mogli pożyczyć go od szkoły w której będziemy kształtować swoje zdolności. W momencie kiedy będziemy znali już kluczowe podstawy będziemy mogli zastąpić wyciąg na prawdziwy latawiec do kitesurfingu. To trudniejszy poziom nauki. Wiatr jest bardzo zmienny, rzadko bywa tak żeby wiał z taką samą siłą a także jednym kierunku przez zdecydowaną większość czasu, jednak pozwala na uniesienie się wraz z latawcem w powietrze. I właśnie na tym etapie będziemy uczyć się bardziej zaawansowanych akrobacji. Wykorzystywanie specjalnego latawca umożliwi wyjątkowo wysokie uniesienia. Najlepsi hobbyści tego sportu potrafią unieś się ponad poziom wody dosłownie na wysokość kilkunastu metrów.

Bardzo dużą zaletą bywa to że kitesurfing można uprawiać w zasadzie wszędzie gdzie tylko odnajdziemy duże jezioro. Jednak Trapezy kitesurfing w większości miast lub w ich sąsiednim otoczeniu znajdziemy wyciągi, działające w letnie dni, które pozwalać będą na zabawę podczas sezonu letniego.
Do uprawiania tego sportu potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniej deski do kitesurfingu a także jest ona bardzo często nabywana jako pierwsza z całego sprzętu. Z pewnością warto również zaopatrzyć się w piankę pływacką poprzez którą będziemy znacznie lepiej zabezpieczeni od zimna w chłodniejsze dni. Natomiast jak każdy rodzaj sportu kitesurfing także niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa urazu. Prócz tego jako dyscyplina sportowa uprawiana na wodzie wiąże się również z utonięciem dlatego za każdym razem musimy mieć też włożoną kamizelkę a także kask.

Partnerski serwis –

kitesurfingsklep.pl
,
north kiteLeave a Reply